freightliner Trucks For Sale
All Trucks
2019 Freightliner CAS113 Reefer Truck $35,990
2019 Freightliner Cascadia tandem axle reefer truck, Detroit engine, DD13, 370 horsepower, 12 speed automatic transmission, 54000 GVW, big Carrier 950MT reefer unit with standby. Unit has been owned and maintained by Miller Truck Leasing since new. P...
| Stock # | #490281 |
|---|---|
| Mileage | 398,609 |
| Engine | Detroit DD13 (370hp) |
| Eng Size | 12.8l |
| Trans | Detroit DT12 Auto |
| Wheelbase | 260" |
| Axle Type | Tandem |
| Suspension | Airliner |
2019 Freightliner CASCADIA Daycab $32,990
2019 Freightliner Cascadia single axle daycab, Detroit engine, DD13, 410 horsepower, automatic transmission. Unit has been owned and maintained by Miller Truck Leasing since new. Purchase with confidence. Looking for service after the sale? Miller ...
| Stock # | #599179 |
|---|---|
| Mileage | 133,696 |
| Cab Style | Day Cab |
| Engine | Detroit DD13 (410hp) |
| Eng Size | 12.8l |
| Trans | Detroit DT12-OB-1550 12 Spd Auto |
| Wheelbase | 166" |
| Axle Type | Single |
| Suspension | Airliner |
2020 Freightliner Cascadia Daycab $48,990
2020 Freightliner Cascadia tandem axle daycab, Detroit engine, DD13, 12.8L, automatic transmission. Unit has been owned and maintained by Miller Truck Leasing since new. Purchase with confidence. Looking for service after the sale? Miller Contract Ma...
| Stock # | #605955 |
|---|---|
| Mileage | 242,255 |
| Cab Style | Day Cab |
| Engine | Detroit DD13 |
| Eng Size | 12.8l |
| Trans | Detroit DT12 12 Spd Auto |
| Suspension | Airliner |
2020 Freightliner M2106 Stake Body Truck $38,990
SUPER CLEAN 2020 Freightliner M2106 Stake body, Detroit engine, DD8. 260 horsepower, automatic transmission, 26' of length with a big liftgate in the back. Unit has been owned and maintained by Miller Truck Leasing since new. Purchase with confidence...
| Stock # | #203414 |
|---|---|
| Mileage | 186,451 |
| Engine | Detroit DD8 (260hp) |
| Eng Size | 7.7l |
| Trans | Allison 2500HS 6 Spd Auto |
| Wheelbase | 270" |
| Axle Type | Single |
2019 Freightliner CAS113 Daycab $26,990
2019 Freightliner Cascadia tandem axle day cab. Detroit engine, Automatic transmission, Airliner suspension. Unit has been owned and maintained by Miller Truck Leasing since new. Purchase with confidence. Looking for service after the sale? Miller C...
| Stock # | #698044 |
|---|---|
| Mileage | 426,448 |
| Cab Style | Day Cab |
| Engine | Detroit DD13 (435hp) |
| Eng Size | 12.8l |
| Trans | Detroit DT12-OB-1650 12 Spd Auto |
| Wheelbase | 180" |
| Axle Type | Tandem |
| Suspension | Airliner |
2020 Freightliner CA125SAC Daycab $25,990
2020 Freightliner Cascadia 113 single axle day cab. 12 speed automatic transmission, 3.07 axle ratio, Detroit DD13 12.80L, 450 Horse power. Unit has been owned and maintained by Miller Truck Leasing since new. Purchase with confidence. Looking for se...
| Stock # | #503372 |
|---|---|
| Mileage | 265,022 |
| Cab Style | Day Cab |
| Engine | Detroit DD13 (450hp) |
| Eng Size | 12.8l |
| Trans | Detroit DT12 12 Spd Auto |
| Wheelbase | 166" |
| Axle Type | Single |
| Suspension | Airliner |
2020 Freightliner CA125SAC Daycab $25,990
2020 Freightliner Cascadia 113 single axle day cab. 12 speed automatic transmission, 3.07 axle ratio, Detroit DD13 12.80L, 450 Horse power. Unit has been owned and maintained by Miller Truck Leasing since new. Purchase with confidence. Looking for se...
| Stock # | #503373 |
|---|---|
| Mileage | 276,080 |
| Cab Style | Day Cab |
| Engine | Detroit DD13 (450hp) |
| Eng Size | 12.8l |
| Trans | Detroit DT12 12 Spd Auto |
| Wheelbase | 166" |
| Axle Type | Single |
| Suspension | Airliner |
2020 FREIGHTLINER CASCADIA 126 Sleeper $39,900
2 SISTER TRUCKS AVAILABLE! MILEAGE FROM 214K TO 514K PRICES FROM $37900 TO $49900. 2020 FREIGHTLINER CASCADIA 126 70" MID ROOF SLEEPER TRUCK WITH A DETROIT DD13 450HP ENGINE AND A DETROIT DT12 12 SPEED AUTOMATIC TRANSMISSION. EQUIPPED WITH A PTO SWIT...
| Stock # | #LW1648 |
|---|---|
| Mileage | 513,000 |
| Cab Style | Mid Roof |
| Engine | Detroit DD13 (450hp) |
| Eng Size | 12.9 |
| Trans | Detroit DT12 12 Spd |
| Wheelbase | 235" |
| Suspension | Air |
2019 FREIGHTLINER CASCADIA 125 Daycab $28,900
DD15 ENGINE / 3 AVAILABLE! 2019 FREIGHTLINER CASCADIA 125 DAY CAB WITH A DETROIT DD15 455 HORSEPOWER ENGINE AND A DETROIT DT12 12 SPEED AUTOMATIC TRANSMISSION. 524K MILES 12500 FRONT AXLE 40000 REARS, 173" WHEELBASE, 2.79 GEAR RATIO, POWER LOCKS, POW...
| Stock # | #KH5398 |
|---|---|
| Mileage | 525,000 |
| Cab Style | Day Cab |
| Engine | Detroit DD15 (455hp) |
| Eng Size | 14.8l |
| Trans | Detroit DT12 12 Spd Auto |
| Wheelbase | 173" |
| Suspension | Air |
2019 FREIGHTLINER CASCADIA 125 Sleeper $28,900
DD15 ENGINE / 3 AVAILABLE! 2019 FREIGHTLINER CASCADIA 125 DAY CAB WITH A DETROIT DD15 455 HORSEPOWER ENGINE AND A DETROIT DT12 12 SPEED AUTOMATIC TRANSMISSION. 566K MILES 12500 FRONT AXLE 40000 REARS, 173" WHEELBASE, 2.79 GEAR RATIO, POWER LOCKS, POW...
| Stock # | #KH5393 |
|---|---|
| Mileage | 566,000 |
| Cab Style | Day Cab |
| Engine | Detroit DD15 (455hp) |
| Eng Size | 14.8 |
| Trans | Detroit DT12 12 Spd Auto |
| Wheelbase | 173" |
| Axle Type | Tandem 12500 F / 40000 R |
| Suspension | Air |
2022 Freightliner CA126SLP Sleeper $55,990
2022 Freightliner Cascadia 126 tandem axle sleeper, Detroit engine,455 horsepower, automatic transmission. Unit has been owned and maintained by Miller Truck Leasing since new. Purchase with confidence. Looking for service after the sale? Miller Cont...
| Stock # | #724575 |
|---|---|
| Mileage | 451,824 |
| Cab Style | Sleepercab |
| Engine | Detroit DD15 (455hp) |
| Eng Size | 14.8l |
| Trans | Detroit DT12 12 Spd Auto |
| Wheelbase | 237" |
2020 Freightliner Cascadia Daycab $48,990
2020 Freightliner Cascadia tandem axle daycab, Detroit engine, DD13, 12.8L, automatic transmission. Unit has been owned and maintained by Miller Truck Leasing since new. Purchase with confidence. Looking for service after the sale? Miller Contract Ma...
| Stock # | #605954 |
|---|---|
| Mileage | 240,367 |
| Cab Style | Day Cab |
| Engine | Detroit 12.8L In-line DD1 |
| Trans | Detroit DT12 12 Spd Auto |
| Suspension | Air Ride |
2022 Freightliner M2106 Box Van Truck $44,990
2022 NON CDL Freightliner M2106 box truck, 26' of length, Detroit engine, Allison transmission, with a big liftgate in the back. Unit has been owned and maintained by Miller Truck Leasing since new. Purchase with confidence. Looking for service after...
| Stock # | #324194 |
|---|---|
| Mileage | 196,345 |
| Engine | Detroit DD8 (260hp) |
| Eng Size | 7.7l |
| Trans | Allison 2100 6 Spd Auto |
2022 Freightliner M2106 Box Van Truck $48,490
2022 NON CDL Freightliner M2106 box truck, 26' of length, Detroit engine, Allison transmission, with a big liftgate in the back. Unit has been owned and maintained by Miller Truck Leasing since new. Purchase with confidence. Looking for service after...
| Stock # | #324195 |
|---|---|
| Mileage | 184,464 |
| Engine | Detroit DD8 (260hp) |
| Eng Size | 7.7l |
| Trans | Allison 2100 6 Spd Auto |
| Wheelbase | 270" |
| Suspension | Airliner |
2020 Freightliner CA125SAC Daycab $26,490
2020 Freightliner Cascadia 113 single axle day cab. 12 speed automatic transmission, 3.07 axle ratio, Detroit DD13 12.80L, 450 Horse power. Unit has been owned and maintained by Miller Truck Leasing since new. Purchase with confidence. Looking for se...
| Stock # | #503927 |
|---|---|
| Mileage | 253,262 |
| Cab Style | Day Cab |
| Engine | Detroit DD13 (450hp) |
| Eng Size | 12.8l |
| Trans | Detroit DT12 12 Spd Auto |
| Wheelbase | 166" |
| Axle Type | Single |
| Suspension | Airliner |
2018 Freightliner M2106 Box Van Truck $39,990
2018 Freightliner M2 box truck, 26' NON CDL, Cummins engine, 220 horsepower, automatic transmissions, with a big liftgate in the back.
| Stock # | #383541 |
|---|---|
| Mileage | 159,417 |
| Engine | Cummins ISB (260hp) |
| Eng Size | 6.7l |
| Trans | Allison 2100 6 Spd Auto |
| Wheelbase | 270" |
| Axle Type | Single |
| Suspension | Spring |
2019 FREIGHTLINER CASCADIA 116 Daycab $24,900
2 AVAILABLE! USED 2019 FREIGHTLINER CASCADIA 116 DAY CAB WITH A DETROIT DD13 450 HORSEPOWER ENGINE AND A DETROIT DT12 12 SPEED AUTOMATIC TRANSMISSION. AIR SLIDE FIFTH WHEEL. ALUMINUM WHEELS. 168" WHEELBASE. 3.08 GEAR RATIO. 12K FRONTS 40K REARS. Coma...
| Stock # | #JX1635 |
|---|---|
| Mileage | 685,000 |
| Engine | Detroit DD13 (450hp) |
| Eng Size | 12.9l |
| Trans | Detroit DT12 12 Spd Auto |
| Wheelbase | 168" |
| Axle Type | Tandem 12000 F / 40000 R |
| Suspension | Air |
2020 Freightliner CASCADIA Daycab $27,490
2020 Freightliner Cascadia 113 single axle day cab. 12 speed automatic transmission, 3.07 axle ratio, Detroit DD13 12.80L, 450 Horse power. Unit has been owned and maintained by Miller Truck Leasing since new. Purchase with confidence. Looking for se...
| Stock # | #502634 |
|---|---|
| Mileage | 206,216 |
| Cab Style | Day Cab |
| Engine | Detroit DD13 (450hp) |
| Eng Size | 12.8l |
| Trans | Detroit DT12 12 Spd Auto |
| Wheelbase | 166" |
| Axle Type | Single |
| Suspension | Airliner |
2019 Freightliner CAS113 Daycab $35,990
2019 Freightliner Cascadia DD13, 450 horsepower, automatic transmission. Unit has been owned and maintained by Miller Truck Leasing since new. Purchase with confidence. Looking for service after the sale? Miller Contract Maintenance may be you soluti...
| Stock # | #690280 |
|---|---|
| Mileage | 279,901 |
| Cab Style | Day Cab |
| Engine | Detroit DD13 (450hp) |
| Trans | Detroit DT12-OA 12 Spd Auto |
| Wheelbase | 181" |
| Axle Type | Tandem |
| Suspension | Airliner |
2018 FREIGHTLINER CORONADO SD 122 Daycab $34,999
| Stock # | #270027 |
|---|---|
| Mileage | 483,639 |
| Cab Style | Day Cab |
| Engine | Detroit DD13 (468hp) |
| Trans | Eaton-Fuller 10SPD 10 Spd Auto |
| Axle Type | Tandem |
| Suspension | Air Ride |





















