freightliner Trucks For Sale
All Trucks
2020 Freightliner CAS125-DC Daycab $41,990
2020 low mile tandem axle Freightliner daycab, Detroit engine, manual transmission, super clean. Unit has been owned and maintained by Miller Truck Leasing since new. Purchase with confidence. Looking for service after the sale? Miller Contract Maint...
| Stock # | #607335 |
|---|---|
| Mileage | 227,798 |
| Cab Style | Day Cab |
| Engine | Detroit DD13 (435hp) |
| Eng Size | 12.8l |
| Trans | Eaton DT12 12 Spd Manual |
| Wheelbase | 180" |
| Axle Type | Tandem 12000 F / 40000 R |
| Suspension | Air Ride |
2019 Freightliner M2106 Box Van Truck $36,990
2019 Freightliner M2106 Tandem axle box truck, Cummins engine, automatic transmission, with a 4k lbs liftgate in the back. Unit has been owned and maintained by Miller Truck Leasing since new. Purchase with confidence. Looking for service after the s...
| Stock # | #295480 |
|---|---|
| Mileage | 267,964 |
| Engine | Cummins L9 (300hp) |
| Trans | Allison 3000 Auto |
| Wheelbase | 292" |
| Axle Type | Tandem |
| Suspension | Airliner |
2020 Freightliner CAS125-DC Daycab $41,500
2020 Freightliner 125 Cascadia tandem axle daycab, Detriot engine DD13, manual transmission, in great shape. Unit has been owned and maintained by Miller Truck Leasing since new. Purchase with confidence. Looking for service after the sale? Miller Co...
| Stock # | #607331 |
|---|---|
| Mileage | 247,536 |
| Cab Style | Day Cab |
| Engine | Detroit DD13 (435hp) |
| Trans | Eaton FRO-15210C 10 Spd Manual |
| Wheelbase | 180" |
| Axle Type | Tandem |
| Suspension | Airliner |
2020 Freightliner Cascadia Sleeper $34,990
2020 Freightliner Cascadia Tandem axle sleeper, super clean, Detroit engine, manual Eaton Fuller transmission.
| Stock # | #707089 |
|---|---|
| Mileage | 813,681 |
| Engine | Detroit 14.8L In-Line Detroit |
| Trans | Eaton-Fuller Manual |
| Suspension | Air Ride |
2022 FREIGHTLINER CASCADIA 126 Sleeper $69,900
Take your operation to the next level with this 2022 Freightliner Cascadia 126, a late-model truck built for maximum efficiency, comfort, and uptime. Powered by the proven Detroit DD15 engine rated at 455 HP and paired with the smooth-shifting DT12 a...
| Stock # | #2506 |
|---|---|
| Mileage | 473,054 |
| Engine | Detroit DD15 (455hp) |
| Trans | Detroit DT12 12 Spd Auto |
| Wheelbase | 227" |
| Axle Type | Tandem |
| Suspension | Air Ride |
2020 FREIGHTLINER 126 Daycab $37,900
2020 Freightliner Cascadia Day Cab – Low Miles, Ready to Work
Looking for a reliable, fuel-efficient truck that’s ready to hit the road? This 2020 Freightliner Cascadia Day Cab is a strong, dependable choice for any fleet or owner-operator.
...
| Stock # | #4813 |
|---|---|
| Mileage | 285,297 |
| Engine | Detroit DD13 (435hp) |
| Trans | Detroit 12 Spd Automated |
| Wheelbase | 170" |
| Suspension | Air Ride |
2021 FREIGHTLINER CASCADIA 126 Sleeper $55,900
For Sale: 2021 Freightliner Cascadia – Fleet Maintained, Highway Ready
This 2021 Freightliner Cascadia 126 is a fuel-efficient, late-model highway truck built for reliability, comfort, and performance. Powered by the trusted 455HP Detroit DD15 a...
| Stock # | #2336 |
|---|---|
| Mileage | 486,253 |
| Cab Style | Double Bunk |
| Engine | Detroit DD15 (455hp) |
| Trans | Detroit DT12 12 Spd Auto |
| Wheelbase | 269" |
| Axle Type | Tandem |
| Suspension | Air Ride |
2020 FREIGHTLINER CASCADIA Sleeper Call For Price
| Stock # | #74 |
|---|---|
| Mileage | 782,783 |
| Engine | Detroit SERIES 60 12.7 (500hp) |
| Trans | Eaton-Fuller 13SPD 13 Spd Manual |
2019 FREIGHTLINER CASCADIA 126 Sleeper $44,900
This 2019 Freightliner Cascadia 126 is a clean, low-mileage unit with only 465K miles and is ready to go straight to work. Powered by a reliable Detroit DD15 455HP engine paired with a smooth Detroit DT12 12-speed automatic transmission, this truck d...
| Stock # | #JY3207 |
|---|---|
| Mileage | 465,000 |
| Engine | Detroit DD15 (455hp) |
| Eng Size | 14.8l |
| Trans | Detroit DT12 12 Spd Auto |
| Wheelbase | 218" |
| Axle Type | Tandem 13300 F / 40000 R |
| Suspension | Air |
2021 FREIGHTLINER Cascadia PT126SLP Sleeper $51,900
2021 Freightliner Cascadia 126 – DD15 455HP | 12-Speed Automatic | 269” Wheelbase
This 2021 Freightliner Cascadia 126 is a reliable and efficient highway tractor built for performance and comfort. Powered by a Detroit DD15 engine rated at 455 ...
| Stock # | #2335 |
|---|---|
| Mileage | 529,733 |
| Cab Style | Aerodyne |
| Engine | Detroit DD15 (455hp) |
| Trans | Detroit DT12 12 Spd Automated |
| Wheelbase | 269" |
| Axle Type | Tandem 13220 F / 40000 R |
| Suspension | Air Ride |
2019 FREIGHTLINER 126 Daycab $36,900
2019 Freightliner Cascadia 126 Daycab – DD15 450HP – 12-Speed Automated
Looking for a dependable, fuel-efficient workhorse? This 2019 Freightliner Cascadia 126 Daycab is built to perform and designed with driver comfort and operational efficie...
| Stock # | #9497 |
|---|---|
| Mileage | 537,270 |
| Engine | Detroit DD13 (450hp) |
| Trans | Detroit DT12 13 Spd Automated |
| Wheelbase | 173" |
| Suspension | Air Ride |
2024 Freightliner P4 CASCADIA 126 Sleeper $72,462
1 Owner Fleet Maintained and includes complete lifetime service record showing all scheduled maintenance completed on time or early!
EQUIPPED WITH:
Detroit DD15 Engine with 425 HP
Detroit DT12 Direct Drive Transmission with 1...
| Stock # | #643411 |
|---|---|
| Mileage | 598,483 |
| Cab Style | Double Bunk |
| Engine | Detroit DD15 (425hp) |
| Eng Size | 14.8 |
| Trans | Detroit DT12 12 Spd Auto |
| Wheelbase | 227" |
| Axle Type | Tandem 12500 F / 40000 R |
| Suspension | Air |
2019 Freightliner CASCADIA Daycab $19,990
2019 Freightliner Cascadia tandem axle daycab, DD13 engine, 435 horsepower, manual transmission, alloy wheels, 3.31 axle ratio. Unit has been owned and maintained by Miller Truck Leasing since new. Purchase with confidence. Looking for service after ...
| Stock # | #692946 |
|---|---|
| Mileage | 502,930 |
| Cab Style | Day Cab |
| Engine | Detroit DD13 (435hp) |
| Eng Size | 12.8l |
| Trans | Eaton FRO-15210C 12 Spd Manual |
| Wheelbase | 180" |
| Axle Type | Tandem |
2019 Freightliner M2106 Reefer Truck $27,990
2019 NON CDL Freightliner M2106 reefer truck, Cummins engine, 300 Horsepower, automatic transmission, big thermoKing T880 unit with low hours and a big liftgate in the back. Unit has been owned and maintained by Miller Truck Leasing since new. Purcha...
| Stock # | #398750 |
|---|---|
| Mileage | 314,261 |
| Engine | Cummins L9 (300hp) |
| Trans | Allison 3000 HS 6 Spd Auto |
| Wheelbase | 236" |
| Axle Type | Single 10000 F / 16000 R |
2019 Freightliner CASCADIA Daycab $21,990
2019 Freightliner Cascadia 113 single axle day cab. 12 speed automatic transmission, 3.07 axle ratio, Detroit DD13 12.80L, 410 Horse power. Unit has been owned and maintained by Miller Truck Leasing since new. Purchase with confidence. Looking for se...
| Stock # | #598038 |
|---|---|
| Mileage | 365,962 |
| Cab Style | Day Cab |
| Engine | Detroit DD13 (410hp) |
| Eng Size | 12.8l |
| Trans | Detroit DT12 12 Spd Auto |
| Wheelbase | 166" |
| Axle Type | Single |
| Suspension | Airliner |
2018 Freightliner M2106 Box Van Truck $27,990
2018 Freightliner M2106 Box truck, 26' dry body, Cummins engine, Automatic transmission, with a big liftgate in the back. Unit has been owned and maintained by Miller Truck Leasing since new. Purchase with confidence. Looking for service after the sa...
| Stock # | #283540 |
|---|---|
| Mileage | 198,410 |
| Engine | Cummins ISB (240hp) |
| Eng Size | 6.7l |
| Trans | Allison 2500 6 Spd Auto |
| Wheelbase | 270" |
| Axle Type | Single |
| Suspension | Spring |
2020 Freightliner CASCADIA Sleeper $38,990
2020 Freightliner Cascadia tandem axle sleeper, DD15 Detroit engine, 455 horse power, 3.08 axle ratio, Detroit automatic transmission. Unit has been owned and maintained by Miller Truck Leasing since new. Purchase with confidence. Looking for service...
| Stock # | #TR3512U |
|---|---|
| Mileage | 609,432 |
| Cab Style | Double Bunk |
| Engine | Detroit DD15 (455hp) |
| Eng Size | 14.8l |
| Trans | Detroit DT12 12 Spd Auto |
| Wheelbase | 225" |
| Suspension | Airliner |
2021 FREIGHTLINER CASCADIA 126 Sleeper $54,900
For Sale: 2021 Freightliner Cascadia – Fleet Maintained, Highway Ready
This 2021 Freightliner Cascadia 126 is a fuel-efficient, late-model highway truck built for reliability, comfort, and performance. Powered by the trusted 455HP Detroit DD15 a...
| Stock # | #2334 |
|---|---|
| Mileage | 566,415 |
| Cab Style | Double Bunk |
| Engine | Detroit DD15 (455hp) |
| Trans | Detroit DT12 12 Spd Auto |
| Wheelbase | 269" |
| Axle Type | Tandem |
2020 FREIGHTLINER CASCADIA 126 Sleeper $49,900
For Sale: 2020 Freightliner Cascadia – Fleet Maintained, Highway Ready
This 2020 Freightliner Cascadia 126 is a fuel-efficient, late-model highway truck built for reliability, comfort, and performance. Powered by the trusted 450HP Cummins X15 an...
| Stock # | #3483 |
|---|---|
| Mileage | 583,930 |
| Cab Style | Double Bunk |
| Engine | Cummins X15 (450hp) |
| Trans | Eaton Endurant 12 Spd Auto |
| Axle Type | Tri |
| Suspension | Air Ride |
2023 FREIGHTLINER CASCADIA Sleeper $82,900
EW4 warranty available until 1/9/2027 or 600K miles.
| Stock # | #226136P |
|---|---|
| Mileage | 365,850 |
| Engine | Detroit DD15 (455hp) |
| Trans | Detroit DT12 12 Spd |
| Wheelbase | 229" |





















