freightliner Trucks For Sale
All Trucks
2017 FREIGHTLINER CASCADIA 125 Daycab $24,999
| Stock # | #665593 |
|---|---|
| Mileage | 490,878 |
| Cab Style | Day Cab |
| Engine | Cummins ISX (400hp) |
| Trans | Eaton-Fuller ULTRASHIFT 10 Spd Auto |
| Wheelbase | 178" |
| Axle Type | Tandem |
| Suspension | Air |
2019 FREIGHTLINER CASCADIA 125 Sleeper $39,900
Check out this dependable 2019 Freightliner Cascadia 125 Mid Roof, built for efficiency, comfort, and reliable performance on the road. Powered by a proven Detroit engine and paired with an automatic transmission, this truck delivers smooth operation...
| Stock # | #2797 |
|---|---|
| Mileage | 668,050 |
| Cab Style | Mid Roof |
| Engine | Detroit DD13 (450hp) |
| Trans | Eaton-Fuller ADVANTAGE Auto |
| Wheelbase | 220" |
| Axle Type | Tandem |
| Suspension | Air Ride |
2021 FREIGHTLINER CASCADIA 126 Sleeper $42,900
For Sale: 2021 Freightliner Cascadia – Fleet Maintained, Highway Ready
This 2021 Freightliner Cascadia 126 is a fuel-efficient, late-model highway truck built for reliability, comfort, and performance. Powered by the trusted 455HP Detroit DD15 a...
| Stock # | #5534 |
|---|---|
| Mileage | 682,689 |
| Cab Style | Double Bunk |
| Engine | Detroit DD15 (455hp) |
| Trans | Detroit DT12 12 Spd Auto |
| Wheelbase | 229" |
| Axle Type | Tandem |
| Suspension | Air Ride |
2017 FREIGHTLINER CASCADIA Sleeper $24,900
699K Miles / $24,900 — This 2017 Freightliner Cascadia sleeper truck is a solid, affordable option for an owner operator or fleet looking for a dependable truck ready to work. Powered by a reliable Detroit DD13 engine paired with a Detroit DT12 12 ...
| Stock # | #JB4160 |
|---|---|
| Mileage | 699,000 |
| Cab Style | Condo |
| Engine | Detroit DD13 (410hp) |
| Eng Size | 12.9l |
| Trans | Detroit DT12 12 Spd Auto |
| Wheelbase | 219" |
| Suspension | Air |
2020 FREIGHTLINER CASCADIA Sleeper Call For Price
| Stock # | #1266 |
|---|---|
| Mileage | 589,222 |
| Cab Style | High Roof |
| Engine | Cummins X15 |
| Eng Size | 14.9 |
| Trans | 12 Spd Automated |
| Axle Type | Tandem |
| Suspension | Air Ride |
2018 Freightliner M2106 Box Van Truck $39,990
2018 Freightliner M2106 CREW CAB, 24' box, CUMMINS engine, 240 horsepower, Allison automatic transmission, with a huge Maxon liftgate in the back. Unit has been owned and maintained by Miller Truck Leasing since new. Purchase with confidence. Looking...
| Stock # | #288109 |
|---|---|
| Mileage | 126,587 |
| Engine | Cummins (240hp) |
| Eng Size | 6.7l |
| Trans | Allison 2500 6 Spd Auto |
| Wheelbase | 280" |
| Axle Type | Single |
| Suspension | Airliner |
2022 Freightliner CA126SLP Sleeper $47,990
2022 Freightliner Cascadia 126 tandem axle sleeper, Detroit engine, automatic transmission. Unit has been owned and maintained by Miller Truck Leasing since new. Purchase with confidence. Looking for service after the sale? Miller Contract Maintenan...
| Stock # | #721537 |
|---|---|
| Mileage | 567,918 |
| Cab Style | Sleepercab |
| Engine | Detroit DD15 (455hp) |
| Eng Size | 14.8l |
| Trans | Detroit DT12-1650-0H1 12 Spd Auto |
| Wheelbase | 237" |
| Axle Type | Tandem |
2018 Freightliner M2106 Box Van Truck $39,990
2018 Freightliner M2106 CREW CAB, 24' box, CUMMINS engine, 240 horsepower, Allison automatic transmission, with a huge Maxon liftgate in the back. Unit has been owned and maintained by Miller Truck Leasing since new. Purchase with confidence. Looking...
| Stock # | #288110 |
|---|---|
| Mileage | 128,981 |
| Engine | Cummins (240hp) |
| Eng Size | 6.7l |
| Trans | Allison 2500 6 Spd Auto |
| Wheelbase | 280" |
| Axle Type | Single |
| Suspension | Airliner |
2018 Freightliner M2106 Box Van Truck $39,990
2018 Freightliner M2106 CREW CAB, 24' box, CUMMINS engine, 240 horsepower, Allison automatic transmission, with a huge Maxon liftgate in the back. Unit has been owned and maintained by Miller Truck Leasing since new. Purchase with confidence. Looking...
| Stock # | #288111 |
|---|---|
| Mileage | 122,597 |
| Engine | Cummins (240hp) |
| Eng Size | 6.7l |
| Trans | Allison 2500 HS 6 Spd Auto |
| Wheelbase | 280" |
| Axle Type | Single |
| Suspension | Airliner |
2022 FREIGHTLINER CASCADIA 116 Daycab $32,900
Check out this dependable 2022 Freightliner Cascadia 116, built for efficiency, reliability, and everyday performance. Powered by the fuel-efficient Detroit DD13 engine and paired with the smooth-shifting DT12 automatic transmission, this truck deliv...
| Stock # | #6676 |
|---|---|
| Mileage | 624,911 |
| Engine | Detroit DD13 (450hp) |
| Trans | Detroit DT12 12 Spd Auto |
| Wheelbase | 164" |
| Axle Type | Tandem |
| Suspension | Air Ride |
2022 FREIGHTLINER CASCADIA 116 Sleeper $32,900
Check out this dependable 2022 Freightliner Cascadia 116, built for efficiency, reliability, and everyday performance. Powered by the fuel-efficient Detroit DD13 engine and paired with the smooth-shifting DT12 automatic transmission, this truck deliv...
| Stock # | #6653 |
|---|---|
| Mileage | 621,696 |
| Cab Style | Day Cab |
| Engine | Detroit DD13 (450hp) |
| Trans | DT12 12 Spd Auto |
| Wheelbase | 164" |
| Axle Type | Tandem |
| Suspension | Air Ride |
2021 FREIGHTLINER Cascadia Sleeper $51,900
2021 Freightliner Cascadia 126 – DD15 455HP | 12-Speed Automatic | 269” Wheelbase This 2021 Freightliner Cascadia 126 is a reliable and efficient highway tractor built for performance and comfort. Powered by a Detroit DD15 engine rated at 455 hor...
| Stock # | #6915 |
|---|---|
| Mileage | 589,622 |
| Engine | Detroit DD15 (455hp) |
| Trans | Detroit 12 Spd Automated |
| Wheelbase | 269" |
| Suspension | Air Ride |
2023 Freightliner CA126SLP Sleeper $52,990
2023 Freightliner Cascadia 126 tandem axle sleeper, Detroit engine, 455 horsepower, automatic transmission. Unit has been owned and maintained by Miller Truck Leasing since new. Purchase with confidence. Looking for service after the sale? Miller Con...
| Stock # | #737101 |
|---|---|
| Mileage | 554,412 |
| Cab Style | Sleepercab |
| Engine | Detroit DD15 (455hp) |
| Eng Size | 14.8l |
| Trans | Detroit DT12-OB-1650 12 Spd Auto |
| Wheelbase | 239" |
| Suspension | Airliner |
2022 FREIGHTLINER CASCADIA Sleeper $72,900
| Stock # | #226146P |
|---|---|
| Mileage | 466,152 |
| Engine | Detroit DD15 (455hp) |
| Trans | Detroit DT12 12 Spd |
| Wheelbase | 227" |
2017 Freightliner CASCADIA Reefer Truck $29,990
2017 Freightliner Cascadia tandem axle reefer truck, DD13 Detroit engine, 450 horsepower, with a big liftgate.
| Stock # | #V3332U |
|---|---|
| Mileage | 244,678 |
| Engine | Detroit DD13 (450hp) |
| Eng Size | 12.8l |
2020 Freightliner CASCADIA Daycab $47,990
2020 Freightliner Cascadia tandem axle day cab, Detroit engine, DD15, 505 horsepower, automatic transmission. Unit has been owned and maintained by Miller Truck Leasing since new. Purchase with confidence. Looking for service after the sale? Miller C...
| Stock # | #TR3610 |
|---|---|
| Mileage | 256,967 |
| Cab Style | Day Cab |
| Engine | Detroit DD15 (505hp) |
| Eng Size | 14.8l |
| Trans | Detroit DT12 12 Spd Auto |
| Wheelbase | 184" |
| Suspension | Airliner |
2022 FREIGHTLINER CASCADIA 126 Sleeper $53,900
Check out this 2022 Freightliner Cascadia 126, a late-model truck built for efficiency, reliability, and driver comfort. Powered by the dependable Detroit DD15 engine and paired with the smooth, fuel-efficient DT12 automatic transmission, this truck ...
| Stock # | #5309 |
|---|---|
| Mileage | 619,759 |
| Cab Style | Double Bunk |
| Engine | Detroit DD15 |
| Trans | Detroit DT12 12 Spd Auto |
| Wheelbase | 225" |
| Axle Type | Tandem |
| Suspension | Air Ride |
2020 FREIGHTLINER CASCADIA 126 Sleeper $29,900
Check out this 2020 Freightliner Cascadia 126, built for efficiency, reliability, and long-haul performance. Powered by the proven Detroit DD15 engine and paired with the smooth, fuel-efficient DT12 automatic transmission, this truck delivers consist...
| Stock # | #7289 |
|---|---|
| Mileage | 809,340 |
| Cab Style | Double Bunk |
| Engine | Detroit DD15 |
| Trans | Detroit DT12 12 Spd Auto |
| Wheelbase | 225" |
| Axle Type | Tandem |
| Suspension | Air Ride |
2020 FREIGHTLINER CASCADIA 126 Sleeper $34,900
Check out this 2020 Freightliner Cascadia 126, built for efficiency, reliability, and long-haul performance. Powered by the proven Detroit DD15 engine and paired with the smooth, fuel-efficient DT12 automatic transmission, this truck delivers consist...
| Stock # | #7399 |
|---|---|
| Mileage | 754,645 |
| Engine | Detroit DD15 (455hp) |
| Trans | Detroit DT12 12 Spd Auto |
| Wheelbase | 225" |
| Axle Type | Tandem |
| Suspension | Air Ride |
2019 FREIGHTLINER Cascadia 126 Daycab $30,900
This 2019 Freightliner Cascadia 126 is a reliable and efficient truck built to handle the demands of the road. Powered by a Detroit DD13 engine and paired with a 12-speed automatic transmission, it delivers smooth performance, strong fuel economy, an...
| Stock # | #2534 |
|---|---|
| Mileage | 558,173 |
| Cab Style | Aerodyne |
| Engine | Detroit DD13 (450hp) |
| Trans | Detroit DT12 12 Spd Auto |
| Wheelbase | 180" |
| Axle Type | Tandem 12000 F / 40000 R |
| Suspension | Air Ride |





















