freightliner Trucks For Sale
All Trucks
2019 FREIGHTLINER CASCADIA Sleeper Call For Price
| Stock # | #1251 |
|---|---|
| Mileage | 592,090 |
| Cab Style | High Roof |
| Engine | Detroit DD15 (455hp) |
| Eng Size | 14.8l |
| Trans | Detroit DT12 12 Spd Automated |
| Wheelbase | 239" |
| Axle Type | Tandem |
| Suspension | Air Ride |
2019 FREIGHTLINER CASCADIA 125 Daycab $27,900
2019 FREIGHTLINER CASCADIA 125 DAY CAB WITH A DETROIT DD13 450HP ENGINE AND AN EATON FULLER 10 SPEED AUTOMATIC TRANSMISSION WITH 583K MILES. 2 NEW STTER AXLE TIRES, PTO COMPATIBLE TRANSMISSION, 3.25 GEAR RATIO, 178" WHEELBASE, 2 FUEL TANKS, AIR SLIDE...
| Stock # | #KH9750 |
|---|---|
| Mileage | 583,000 |
| Cab Style | Day Cab |
| Engine | Detroit DD13 (450hp) |
| Eng Size | 12.9 |
| Trans | Eaton-Fuller 10 SPEED AUTO 10 Spd Auto |
| Wheelbase | 178" |
| Axle Type | Tandem 12500 F / 40000 R |
| Suspension | Air |
2017 FREIGHTLINER Cascadia Daycab $23,750
2017 Freightliner Cascadia Daycab Detroit DD13 450hp, Eaton Fuller Ultrashift 10 speed Automatic, A/C, Heat, Jake Brake, Interaxle Lock, Traction Differential Control, Air Dump, PTO, Air Ride supsension, 192" Wheel Base, 3.42 Ratio, 691k Miles, Wetki...
| Stock # | #2957 |
|---|---|
| Mileage | 691,000 |
| Engine | Detroit DD13 (450hp) |
| Trans | Eaton-Fuller Automatic 10 Spd Ultra Shift |
| Wheelbase | 192" |
| Axle Type | Tandem 12000 F / 40000 R |
| Suspension | Airliner |
2020 FREIGHTLINER CASCADIA Sleeper Call For Price
| Stock # | #1242 |
|---|---|
| Mileage | 647,935 |
| Cab Style | High Roof |
| Engine | Detroit DD15 (455hp) |
| Trans | Detroit DT12 12 Spd Automated |
| Wheelbase | 239" |
| Axle Type | Tandem |
| Suspension | Air Ride |
2020 FREIGHTLINER CASCADIA Sleeper Call For Price
| Stock # | #1245 |
|---|---|
| Mileage | 648,189 |
| Cab Style | High Roof |
| Engine | Detroit DD15 (455hp) |
| Eng Size | 14.8l |
| Trans | Detroit DT12 12 Spd Automated |
| Wheelbase | 239" |
| Axle Type | Tandem |
| Suspension | Air Ride |
2015 FREIGHTLINER COLUMBIA GLIDER Daycab $34,999
| Stock # | #97049 |
|---|---|
| Mileage | 300,830 |
| Cab Style | Day Cab |
| Engine | Detroit |
| Trans | Eaton-Fuller 10SPD 10 Spd Manual |
| Axle Type | Tandem |
| Suspension | Air Ride |
2023 FREIGHTLINER Cascadia Sleeper $58,500
2023 Freightliner Cascadia 126 72" Double Bunk Sleeper, Detroit DD15, DT12 Automatic Transmission, Jake Brake, A/C, Heat, Cruise Control, Interaxle Lock, Air Ride Suspension, Air Slide 5th Wheel, Alluminum Wheels, 228" Wheel Base, 2.28 Ratio, 52,000 ...
| Stock # | #23F |
|---|---|
| Mileage | 521,000 |
| Engine | Detroit DD15 (450hp) |
| Trans | Detroit DT12 12 Spd Auto |
| Wheelbase | 228" |
| Axle Type | Tandem 12000 F / 40000 R |
| Suspension | Air Ride |
2021 FREIGHTLINER Cascadia Sleeper $59,850
Elite White 2021 Freightliner Cascadia 126 Double Bunk 72" Sleeper, Detroit DD15, DT12 Automatic Transmission, Jake Brake, A/C, Heat, Cruise Control, Interaxle Lock, Air Ride Suspension, Upgraded Interior Package, Air Slide 5th Wheel, Alluminum Wheel...
| Stock # | #2121A |
|---|---|
| Mileage | 489,000 |
| Engine | Detroit DD15 (450hp) |
| Trans | Detroit DT12 12 Spd Auto |
| Wheelbase | 228" |
| Axle Type | Tandem 12000 F / 40000 R |
| Suspension | Airliner |
2019 Freightliner M2106 Box Van Truck $32,990
2019 Freightliner M2106 Tandem axle box truck, Cummins engine, automatic transmission, with a 4k lbs liftgate in the back. Unit has been owned and maintained by Miller Truck Leasing since new. Purchase with confidence. Looking for service after the s...
| Stock # | #295481 |
|---|---|
| Mileage | 319,349 |
| Engine | Cummins (300hp) |
| Trans | Eaton 3000 6 Spd Auto |
| Wheelbase | 292" |
| Axle Type | Tandem |
| Suspension | Airliner |
2020 Freightliner CAS125-DC Daycab $26,490
2020 Freightliner Cascadia 113 single axle day cab. 12 speed automatic transmission, 3.07 axle ratio, Detroit DD13 12.80L, 450 Horse power. Unit has been owned and maintained by Miller Truck Leasing since new. Purchase with confidence. Looking for se...
| Stock # | #503371 |
|---|---|
| Mileage | 253,480 |
| Cab Style | Day Cab |
| Engine | Detroit DD13 (450hp) |
| Eng Size | 12.8l |
| Trans | Detroit DT12 12 Spd Auto |
| Wheelbase | 166" |
| Axle Type | Single |
| Suspension | Airliner |
2019 Freightliner CASCADIA Reefer Truck $38,990
2019 Freightliner Cascadia tandem axle reefer truck, Detroit engine, DD13, 370 horsepower, 12 speed automatic transmission, 54000 GVW, big Carrier 950MT reefer unit with standby. Unit has been owned and maintained by Miller Truck Leasing since new. P...
| Stock # | #492396 |
|---|---|
| Mileage | 353,895 |
| Engine | Detroit DD13 (370hp) |
| Eng Size | 12.8l |
| Trans | Detroit DT-1250-OH1-8 12 Spd Automated |
| Wheelbase | 260" |
| Axle Type | Tandem |
| Suspension | Airliner |
2021 Freightliner M2106 Box Van Truck $54,990
2021 Freightliner M2106 box truck NON CDL, Detroit engine, DD8 260 horsepower, Allison 2200 RDS automatic transmission and a huge liftgate in the back. Unit has been owned and maintained by Miller Truck Leasing since new. Purchase with confidence. Lo...
| Stock # | #316707 |
|---|---|
| Mileage | 139,380 |
| Engine | Detroit DD8 (260hp) |
| Eng Size | 7.7l |
| Trans | Allison 2100RDS 6 Spd Auto |
| Wheelbase | 270" |
| Axle Type | Single |
| Suspension | Spring |
2006 FREIGHTLINER CONVENTIONAL Sleeper $16,999
| Stock # | #2811 |
|---|---|
| Mileage | 2,446,589 |
| Cab Style | Raised Roof Condo |
| Engine | Cat |
| Trans | Eaton-Fuller 13SPD 13 Spd Manual |
| Axle Type | Tandem |
| Suspension | Air Ride |
2019 Freightliner M2 Box Van Truck $29,990
2019 Freightliner M2 box truck, Detroit engine, 7.7L, 260 horsepower, automatic transmission, 26' body with a liftgate in the back.
| Stock # | #V3489U |
|---|---|
| Mileage | 226,506 |
| Engine | Detroit DD8 (260hp) |
| Eng Size | 7.7l |
| Trans | Allison 2500HS 6 Spd Auto |
| Wheelbase | 271" |
| Suspension | Airliner |
2019 Freightliner M2106 Reefer Truck $26,990
2019 Freightliner M2 reefer truck, 22' body, big Thermo King unit T880, NON CDL, comes with a big liftgate. Unit has been owned and maintained by Miller Truck Leasing since new. Purchase with confidence. Looking for service after the sale? Miller Con...
| Stock # | #398748 |
|---|---|
| Mileage | 339,544 |
| Engine | Cummins L9 (300hp) |
| Trans | Allison 3000 6 Spd Auto |
| Wheelbase | 236" |
| Axle Type | Single |
| Suspension | Spring |
2020 Freightliner CASCADIA 126 Daycab $39,990
2020 Freightliner 126 tandem axle day cab, Detroit engine, 435 horsepower, automatic transmission. Unit has been owned and maintained by Miller Truck Leasing since new. Purchase with confidence. Looking for service after the sale? Miller Contract Mai...
| Stock # | #607392 |
|---|---|
| Mileage | 377,471 |
| Cab Style | Day Cab |
| Engine | Detroit DD13 (435hp) |
| Eng Size | 12.8l |
| Trans | Detroit DT12-1550-OHI 12 Spd Auto |
| Wheelbase | 180" |
| Axle Type | Tandem |
| Suspension | Airliner |
2021 FREIGHTLINER Cascadia Sleeper Call For Price
| Stock # | #1212 |
|---|---|
| Mileage | 599,133 |
| Cab Style | High Roof |
| Engine | Detroit DD15 (455hp) |
| Trans | Detroit DT12 12 Spd Automated |
| Wheelbase | 227" |
| Axle Type | Tandem |
| Suspension | Air Ride |
2021 FREIGHTLINER CASCADIA Sleeper Call For Price
| Stock # | #1214 |
|---|---|
| Mileage | 664,689 |
| Cab Style | High Roof |
| Engine | Detroit DD15 (455hp) |
| Trans | Detroit DT12 12 Spd Automated |
| Wheelbase | 227" |
| Axle Type | Tandem |
| Suspension | Air Ride |
2021 FREIGHTLINER Cascadia Sleeper Call For Price
| Stock # | #1216 |
|---|---|
| Mileage | 603,180 |
| Cab Style | High Roof |
| Engine | Detroit DD15 (455hp) |
| Trans | Detroit DT12 12 Spd Automated |
| Wheelbase | 275" |
| Axle Type | Tandem |
| Suspension | Air Ride |
2021 FREIGHTLINER Cascadia Sleeper Call For Price
| Stock # | #1217 |
|---|---|
| Mileage | 655,408 |
| Cab Style | High Roof |
| Engine | Detroit DD15 (455hp) |
| Trans | Detroit DT12 12 Spd Automated |
| Wheelbase | 275" |
| Axle Type | Tandem |
| Suspension | Air Ride |
















