freightliner Trucks For Sale
All Trucks
2017 FREIGHTLINER Cascadia Daycab $19,950
2017 Freightliner Cascadia Daycab, DD13 450hp, Eaton Fuller Manual 10spd, Jake Brake, Heat, A/C, Cruise Control, Power Windows, Power Locks, Interaxle Lock, Airslide 5th wheel, Air Ride Suspension, All Aluminums, Just Arrived, Only 813k Miles! In Det...
| Stock # | #1473 |
|---|---|
| Mileage | 813,000 |
| Engine | Detroit (450hp) |
| Trans | Eaton-Fuller 10 Spd Manual |
| Axle Type | Tandem 12000 F / 40000 R |
| Suspension | Air |
2007 FREIGHTLINER FLD 120 Daycab $42,500
Pre- Emissions 2007 Freightliner FLD120 with Cummins N14 Redtop! Eaton Fuller Manual 9spd, Jake Brake, Cruise Control, A/C, Heat, Tilt, Tele, Cruise, Interaxle Lock, Air Slide 5th Wheel, PTO, New Steer Tires, Excellent Drives,3.90 ratio, Only 485k Mi...
| Stock # | #1461 |
|---|---|
| Mileage | 485,000 |
| Engine | Cummins N14 (450hp) |
| Trans | Eaton-Fuller 10 Spd Manual |
| Wheelbase | 176" |
| Axle Type | Tandem 12000 F / 40000 R |
| Suspension | Air |
2019 Freightliner M2106 Reefer Truck $34,990
2019 Freightliner M2 reefer truck, automatic transmission, 26' length, big Thermoking unit, with a big liftgate in the back. Unit has been owned and maintained by Miller Truck Leasing since new. Purchase with confidence. Looking for service after the...
| Stock # | #495814 |
|---|---|
| Mileage | 202,914 |
| Engine | Cummins 15B 6.7L (260hp) |
| Trans | Allison 2500RDS 6 Spd Auto |
| Wheelbase | 260" |
| Axle Type | Single |
2018 Freightliner CAS125-DC Daycab $35,990
2018 Freightliner Cascadia Tandem axle daycab, Cummins Engine, 450 Horse Power, Eaton Fuller Transmission, 450 horsepower, 3.25 axle ratio, airliner suspension, 180 wheelbase. Unit has been owned and maintained by Miller Truck Leasing since new. Purc...
| Stock # | #684391 |
|---|---|
| Mileage | 277,013 |
| Cab Style | Day Cab |
| Engine | Cummins X15 (450hp) |
| Trans | Eaton FAO-16810C 10 Spd Manual |
| Wheelbase | 180" |
| Axle Type | Tandem 12000 F / 40000 R |
| Suspension | Air |
2020 Freightliner CA125SLP Sleeper $44,990
2020 Freightliner Cascadia tandem axle sleeper, DD15 Detroit engine, 455 horse power, 3.08 axle ratio, DT12 automatic transmission. Unit has been owned and maintained by Miller Truck Leasing since new. Purchase with confidence. Looking for service af...
| Stock # | #705597 |
|---|---|
| Mileage | 433,797 |
| Cab Style | Sleepercab |
| Eng Size | 14.8l |
| Trans | Detroit DT12 12 Spd Auto |
| Wheelbase | 232" |
| Axle Type | Tandem |
2019 Freightliner CASCADIA Daycab $27,990
2019 Low mile Freightliner Cascadia tandem axle daycab, DD13 engine, 435 horsepower, manual transmission, alloy wheels, 3.31 axle ratio. Unit has been owned and maintained by Miller Truck Leasing since new. Purchase with confidence. Looking for servi...
| Stock # | #692947 |
|---|---|
| Mileage | 373,378 |
| Cab Style | Day Cab |
| Engine | Detroit DD13 (435hp) |
| Trans | Detroit FRO-15210C 10 Spd Manual |
| Wheelbase | 180" |
| Axle Type | Tandem |
2017 Freightliner M2 Box Van Truck $29,990
2017 Freightliner M2 box truck, non cdl, 26' of length, Cummins engine, 220 horse power, air suspension, air brakes, with a big liftgate. Unit has been owned and maintained by Miller Truck Leasing since new. Purchase with confidence. Looking for serv...
| Stock # | #V3292U |
|---|---|
| Mileage | 195,160 |
| Engine | Cummins ISB (220hp) |
| Eng Size | 6.7l |
| Trans | Allison 2500HS 6 Spd Auto |
| Wheelbase | 270" |
| Axle Type | Single 8500 F / 17500 R |
| Suspension | Airliner |
2018 Freightliner M2106 Reefer Truck $39,990
2018 Freightliner M2106 Tandem Axle reefer truck, Cummins engine, 300 horsepower, Allison 3000 automatic transmission, 5.29 axle ratio, airliner suspension, with a huge liftgate. Unit has been owned and maintained by Miller Truck Leasing since new. P...
| Stock # | #484147 |
|---|---|
| Mileage | 377,581 |
| Engine | Cummins L9 (300hp) |
| Trans | Allison 3000 HS Auto |
| Wheelbase | 260" |
| Axle Type | Tandem |
| Suspension | Air |
2020 Freightliner CA125SLP Sleeper $44,990
2020 Freightliner Cascadia 125, Detroit engine, DD15, 455 Horsepower, Detroit transmissions, 12 speed automatic, 3.08 axle ratio, airliner transmission, 237 wheelbase. Unit has been owned and maintained by Miller Truck Leasing since new. Purchase wit...
| Stock # | #707401 |
|---|---|
| Mileage | 498,787 |
| Cab Style | Sleepercab |
| Engine | Detroit DD15 (455hp) |
| Eng Size | 14.8 |
| Trans | Detroit DD12-DA 12 Spd Auto |
| Wheelbase | 233" |
| Axle Type | Tandem 12000 F / 40000 R |
| Suspension | Airliner |
2019 Freightliner M2106 Cab Chassis Truck $42,990
2019 Freightliner M2106 Reefer Truck, Cummins engine, 240 Horse power, Allison 2500 automatic transmission, with a big Maxon liftgate 5000 lbs. capacity. Unit has been owned and maintained by Miller Truck Leasing since new. Purchase with confidence. ...
| Stock # | #495377 |
|---|---|
| Mileage | 169,773 |
| Engine | Cummins B67 (240hp) |
| Eng Size | 6.7l |
| Trans | Allison 2500HS 5 Spd Auto |
| Wheelbase | 270" |
| Axle Type | Single 12000 F / 21000 R |
| Suspension | Spring |
2019 Freightliner M2106 Reefer Truck $34,990
2019 Freightliner M2 NON CDL reefer truck, 18' body length, big T880 reefer with low hours, Cummins engine,
| Stock # | #395379 |
|---|---|
| Mileage | 265,403 |
| Engine | Cummins (220hp) |
| Trans | Allison 2100 Auto |
| Wheelbase | 206" |
| Axle Type | Single |
| Suspension | Spring |
2018 Freightliner M2106 Box Van Truck $29,990
2018 Freightliner M2 box truck non cdl 26'. Detroit engine, 230 horse power, Allisson 2100HS automatic transmission, air suspension, air brakes, with a huge liftgate. Unit has been owned and maintained by Miller Truck Leasing since new. Purchase with...
| Stock # | #V3375U |
|---|---|
| Mileage | 175,801 |
| Engine | Detroit (230hp) |
| Eng Size | 5.1l |
| Trans | Allison 2100HS 6 Spd Auto |
| Wheelbase | 268" |
| Suspension | Air Ride |
2018 Freightliner M2106 Reefer Truck $39,990
2018 Freightliner M2106 Tandem Axle reefer truck, Cummins engine, 300 horsepower, Allison 3000 automatic transmission, 5.29 axle ratio, airliner suspension, with a huge liftgate. Unit has been owned and maintained by Miller Truck Leasing since new. P...
| Stock # | #481907 |
|---|---|
| Mileage | 271,648 |
| Engine | Cummins L9 (300hp) |
| Trans | Allison 3000 6 Spd Auto |
| Wheelbase | 260" |
| Axle Type | Tandem |
| Suspension | Airliner |
2018 Freightliner M2106 Reefer Truck $29,990
2018 Freightliner M2106 Tandem Axle reefer truck, Cummins engine, 300 horsepower, Allison 3000 automatic transmission, 5.29 axle ratio, airliner suspension, with a huge liftgate. Unit has been owned and maintained by Miller Truck Leasing since new. P...
| Stock # | #483545 |
|---|---|
| Mileage | 289,670 |
| Engine | Cummins (240hp) |
| Trans | Allison 3000 6 Spd |
| Wheelbase | 270" |
| Axle Type | Tandem |
| Suspension | Spring |
2019 Freightliner M2106 Reefer Truck $20,990
2018 Freightliner M2106 NON CDL reefer truck, 22' size body, 300 horsepower, Cummins engine, Allison transmission, automatic, ThermoKing reefer unit, with a big Maxon liftgate. Unit has been owned and maintained by Miller Truck Leasing since new. Pur...
| Stock # | #398753 |
|---|---|
| Mileage | 389,363 |
| Trans | Allison 3000 6 Spd Auto |
| Wheelbase | 236" |
| Axle Type | Single |
| Suspension | Spring |
2020 Freightliner M2106 Reefer Truck $31,990
2020 Freightliner M2 reefer truck, 7.7L Detroit engine, automatic transmission, 26' length, big Thermoking unit, with a big liftgate in the back. Unit has been owned and maintained by Miller Truck Leasing since new. Purchase with confidence. Looking ...
| Stock # | #402124 |
|---|---|
| Mileage | 285,139 |
| Engine | Detroit DD8 (260hp) |
| Eng Size | 7.7l |
| Trans | Allison 2500 6 Spd Auto |
| Wheelbase | 270" |
| Axle Type | Single |
2018 Freightliner M2106 Reefer Truck $28,990
2018 Freightliner M2106 reefer truck, 26' size body, Cummins engine, 240 horsepower, Allison transmission automatic, with a big Maxon liftgate. Unit has been owned and maintained by Miller Truck Leasing since new. Purchase with confidence. Looking fo...
| Stock # | #483544 |
|---|---|
| Mileage | 295,616 |
| Engine | Cummins ISB (240hp) |
| Trans | Allison 2500 6 Spd Auto |
| Wheelbase | 270" |
| Axle Type | Single |
2018 Freightliner CAS113 Daycab $33,990
2018 Freightliner Cascadia tandem axle day cab, Detroit DD13 engine, 435 horse power, Eaton fuller transmission, manual , 3.36 axle ratio, 180 wheelbase. Unit has been owned and maintained by Miller Truck Leasing since new. Purchase with confidence. ...
| Stock # | #682869 |
|---|---|
| Mileage | 287,018 |
| Cab Style | Day Cab |
| Engine | Detroit DD13 (435hp) |
| Eng Size | 12.8l |
| Trans | Eaton FRO-15210C 10 Spd Manual |
| Wheelbase | 180" |
| Axle Type | Tandem |
2019 Freightliner M2 Reefer Truck $32,990
2019 Freightliner M2 reefer truck, non cdl, Detroit engine, automatic transmission. Unit has been owned and maintained by Miller Truck Leasing since new. Purchase with confidence. Looking for service after the sale? Miller Contract Maintenance may be...
| Stock # | #V3469U |
|---|---|
| Mileage | 226,288 |
| Engine | Detroit |
| Trans | 6 Spd Auto |
2023 Freightliner CA126SLP Sleeper $49,990
2023 Freightliner tandem axle Cascadia 126 Sleeper, Detroit Engine, automatic transmission, double bunk. Unit has been owned and maintained by Miller Truck Leasing since new. Purchase with confidence. Looking for service after the sale? Miller Contra...
| Stock # | #731571 |
|---|---|
| Mileage | 561,721 |
| Cab Style | Sleepercab |
| Engine | Detroit DD15 (455hp) |
| Trans | Detroit 12 Spd Auto |
| Wheelbase | 237" |
| Axle Type | Tandem |





















