freightliner Trucks For Sale
All Trucks
2015 Freightliner CASCADIA Reefer Truck $24,990
2015 Freightliner Cascadia tandem axle reefer truck, DD13 Detroit engine, 450 horsepower, with a big liftgate
| Stock # | #V3409U |
|---|---|
| Mileage | 345,471 |
| Engine | Detroit DD13 (410hp) |
| Trans | 12 Spd Auto |
2018 Freightliner M2 Reefer Truck $39,990
2018 Freightliner M2 reefer truck, Detroit engine, 230 horsepower, 220 wheelbase, airliner suspension, Carrier unit.
| Stock # | #V3430U |
|---|---|
| Mileage | 165,413 |
| Engine | Detroit DD5 (230hp) |
| Eng Size | 5.1l |
| Trans | Allison 2500HS 6 Spd Auto |
| Wheelbase | 220" |
| Suspension | Airliner |
2013 FREIGHTLINER Coronado SD Sleeper $62,500
Consignment Sale: 2013 Freightliner Coronado SD, Detroit 60 Series 12.7L 450hp, Eaton Fuller Manual 18spd Transmission, A/C, Heat, Cruise Control, Jake Brake, PTO/ 2 Line Wetkit, Interaxle Lock, Traction Control Diff, Air Slide 5th Wheel, Air Dump, W...
| Stock # | #1706 |
|---|---|
| Mileage | 214,000 |
| Engine | Detroit 60 series (450hp) |
| Eng Size | 12.7 |
| Trans | Eaton-Fuller 18 Spd Manual |
| Wheelbase | 275" |
| Axle Type | Tandem 14320 F / 46000 R |
2012 FREIGHTLINER M2 Box Van Truck $22,750
2012 M2 Business Class 26 Box Truck with Maxxon Liftgate, Cummins ISB 6.7L 260hp, Eaton Automatic Transmission 361k miles
| Stock # | #1705 |
|---|---|
| Mileage | 361,000 |
| Engine | Cummins ISB (260hp) |
| Eng Size | 6.7 |
| Trans | Eaton Auto |
| Axle Type | Single 12000 F / 21000 R |
2023 Freightliner CA126SLP Sleeper $57,990
2023 Freightliner tandem axle Cascadia 126 Sleeper, Detroit Engine, automatic transmission, double bunk. Unit has been owned and maintained by Miller Truck Leasing since new. Purchase with confidence. Looking for service after the sale? Miller Contra...
| Stock # | #736796 |
|---|---|
| Mileage | 448,038 |
| Cab Style | Sleepercab |
| Trans | Detroit DT12 12 Spd Auto |
| Wheelbase | 237" |
| Axle Type | Tandem |
2021 Freightliner CA126SLP Sleeper $48,490
2021 Freightliner Cascadia 126 tandem axle sleeper, Detroit engine, 455 horsepower, automatic transmission, double bunk. Unit has been owned and maintained by Miller Truck Leasing since new. Purchase with confidence. Looking for service after the sal...
| Stock # | #719683 |
|---|---|
| Mileage | 574,420 |
| Cab Style | Sleepercab |
| Engine | Detroit DD15 (455hp) |
| Eng Size | 14.8l |
| Trans | Detroit DT12 Auto |
| Wheelbase | 237" |
| Axle Type | Tandem |
| Suspension | Air |
2020 Freightliner M2106 Reefer Truck $31,990
2020 Freightliner M2 Reefer truck, Detroit engine, 260 horsepower, big T1080 reefer unit, with a big liftgate in the back. Unit has been owned and maintained by Miller Truck Leasing since new. Purchase with confidence. Looking for service after the s...
| Stock # | #402122 |
|---|---|
| Mileage | 288,318 |
| Engine | Detroit DD8 (260hp) |
| Eng Size | 7.7l |
| Trans | Allison 2500 6 Spd Auto |
| Wheelbase | 270" |
| Axle Type | Single |
| Suspension | Airliner |
2020 Freightliner M2106 Reefer Truck $29,990
2020 Freightliner M2 Reefer truck, Detroit engine, 260 horsepower, big T1080 reefer unit, with a big liftgate in the back. Unit has been owned and maintained by Miller Truck Leasing since new. Purchase with confidence. Looking for service after the s...
| Stock # | #402119 |
|---|---|
| Mileage | 306,682 |
| Engine | Detroit DD8 (260hp) |
| Eng Size | 7.7l |
| Trans | Allison 2500 6 Spd Auto |
| Wheelbase | 270" |
| Axle Type | Single |
2020 Freightliner M2106 Reefer Truck $33,990
2020 Freightliner M2 Reefer truck, Detroit engine, 260 horsepower, big T1080 reefer unit, with a big liftgate in the back. Unit has been owned and maintained by Miller Truck Leasing since new. Purchase with confidence. Looking for service after the s...
| Stock # | #402118 |
|---|---|
| Mileage | 267,545 |
| Engine | Detroit DD8 (260hp) |
| Eng Size | 7.7l |
| Trans | Allison 2500 6 Spd Auto |
| Wheelbase | 270" |
| Axle Type | Single |
| Suspension | Airliner |
2020 Freightliner M2106 Reefer Truck $31,990
2017 Freightliner M2 NON CDL box truck, Cummins engine, 260 horsepower, automatic, Allison transmission with a big 3000lbs liftgate. Unit has been owned and maintained by Miller Truck Leasing since new. Purchase with confidence. Looking for service a...
| Stock # | #402117 |
|---|---|
| Mileage | 293,677 |
| Trans | Allison 2500 6 Spd Auto |
| Wheelbase | 270" |
| Axle Type | Single |
| Suspension | Airliner |
2020 Freightliner M2106 Reefer Truck $31,990
2020 Freightliner M2 Reefer truck, Detroit engine, 260 horsepower, big T1080 reefer unit, with a big liftgate in the back. Unit has been owned and maintained by Miller Truck Leasing since new. Purchase with confidence. Looking for service after the s...
| Stock # | #402132 |
|---|---|
| Mileage | 287,286 |
| Engine | Detroit DD8 (260hp) |
| Eng Size | 7.7l |
| Trans | Allison 2500 6 Spd Auto |
| Wheelbase | 270" |
| Axle Type | Single |
| Suspension | Airliner |
2020 Freightliner M2 Reefer Truck $49,990
2020 Freightliner M2 reefer truck, , Detroit engine, DD8, 260 horse power, Allison automatic transmission, big ThermoKing T1080R unit with low hours, and a big liftgate in the back. Unit has been owned and maintained by Miller Truck Leasing since new...
| Stock # | #V3497U |
|---|---|
| Mileage | 192,561 |
| Engine | Detroit DD8 (260hp) |
| Eng Size | 7.7l |
| Trans | Allison 2500HS 6 Spd Auto |
| Wheelbase | 270" |
| Suspension | Airliner |
2020 Freightliner M2106 Reefer Truck $24,990
2020 Freightliner M2 Reefer truck, Detroit engine, 260 horsepower, big T1080 reefer unit, with a big liftgate in the back. Unit has been owned and maintained by Miller Truck Leasing since new. Purchase with confidence. Looking for service after the s...
| Stock # | #402120 |
|---|---|
| Mileage | 321,342 |
| Trans | Allison 2500 6 Spd Auto |
| Wheelbase | 270" |
| Axle Type | Single |
| Suspension | Airliner |
2020 Freightliner M2106 Reefer Truck $29,990
2020 Freightliner M2 Reefer truck, Detroit engine, 260 horsepower, big T1080 reefer unit, with a big liftgate in the back. Unit has been owned and maintained by Miller Truck Leasing since new. Purchase with confidence. Looking for service after the ...
| Stock # | #402123 |
|---|---|
| Mileage | 309,299 |
| Engine | Detroit DD8 (260hp) |
| Eng Size | 7.7l |
| Trans | Allison 2500 Auto |
| Wheelbase | 270" |
| Axle Type | Single |
2019 Freightliner CAS125-DC Daycab $24,990
2019 Freightliner Cascadia tandem axle daycab. Detroit engine, 450 horse power, 3.08 axle ratio. Unit has been owned and maintained by Miller Truck Leasing since new. Purchase with confidence. Looking for service after the sale? Miller Contract Main...
| Stock # | #698054 |
|---|---|
| Mileage | 476,473 |
| Cab Style | Day Cab |
| Engine | Detroit DD13 (450hp) |
| Eng Size | 12.8l |
| Trans | Detroit DT12-OB-1650 12 Spd Auto |
| Wheelbase | 180" |
| Axle Type | Tandem |
2019 Freightliner CAS125-DC Daycab $24,990
2019 Freightliner Cascadia tandem axle daycab. Detroit engine, 450 horse power, 3.08 axle ratio. Unit has been owned and maintained by Miller Truck Leasing since new. Purchase with confidence. Looking for service after the sale? Miller Contract Maint...
| Stock # | #698055 |
|---|---|
| Mileage | 491,146 |
| Cab Style | Day Cab |
| Eng Size | 12.8l |
| Trans | Detroit DT12-OB-1650 10 Spd Auto |
| Wheelbase | 180" |
| Axle Type | Tandem |
2019 Freightliner CAS125-DC Daycab $24,990
2019 Freightliner Cascadia tandem axle daycab. Detroit engine, 450 horse power, 3.08 axle ratio. Unit has been owned and maintained by Miller Truck Leasing since new. Purchase with confidence. Looking for service after the sale? Miller Contract Maint...
| Stock # | #698050 |
|---|---|
| Mileage | 480,229 |
| Cab Style | Day Cab |
| Engine | Detroit DD13 (450hp) |
| Eng Size | 12.8l |
| Trans | Detroit DT12-OB-1650 12 Spd Auto |
| Wheelbase | 180" |
| Axle Type | Tandem |
2016 FREIGHTLINER CASCADIA Daycab $29,500
2016 Freightliner Cascadia Daycab Detroit DD15 455HP, Eaton Fuller Manual 10spd, Heat, A/C, Cruise, 3 stage Jake Brake, Power windows, Power Locks, Interaxle Lock, Air Dump, Air Ride Suspension, Air Slide 5th Wheel, 172" Wheel Base, 3.23 Rears, Very ...
| Stock # | #1483 |
|---|---|
| Mileage | 363,000 |
| Engine | Detroit DD15 (455hp) |
| Trans | Eaton-Fuller 10 Spd Manual |
| Wheelbase | 172" |
| Axle Type | Tandem 12000 F / 40000 R |
| Suspension | Air Ride |
2015 FREIGHTLINER CASCADIA Sleeper Call For Price
| Stock # | #1478 |
|---|
2017 FREIGHTLINER Cascadia Daycab $21,250
2017 Freightliner Cascadia Daycab, DD13 450hp, Eaton Fuller Manual 10spd, Jake Brake, Heat, A/C, Cruise Control, Power Windows, Power Locks, Interaxle Lock, Airslide 5th wheel, Air Ride Suspension, All Aluminums, Just Arrived, Only 770k Miles! In Det...
| Stock # | #1474 |
|---|---|
| Mileage | 770,000 |
| Engine | Detroit (450hp) |
| Trans | Eaton-Fuller 10 Spd Manual |
| Axle Type | Tandem 12000 F / 40000 R |
| Suspension | Air |





















