freightliner Trucks For Sale
All Trucks
2019 FREIGHTLINER Cascadia 126 Sleeper $37,900
2019 Freightliner Cascadia 126 Daycab – DD13 470HP – 12-Speed Automated Looking for a dependable, fuel-efficient workhorse? This 2019 Freightliner Cascadia 126 Daycab is built to perform and designed with driver comfort and operational efficiency...
| Stock # | #8901 |
|---|---|
| Mileage | 490,355 |
| Engine | Detroit DD13 (470hp) |
| Trans | Detroit 12 Spd Auto |
| Wheelbase | 180" |
| Suspension | Air Ride |
2025 FREIGHTLINER PT126SLP Sleeper $142,900
* Upgraded Interior
* Factory Refrigerator
* Auxiliary HVAC
* Opti Idle
* Detroit Assurance Collision
* Lane Departure & Adaptive Cruise
* 4yr, 500k EW4
* 3yr, 350k TC4
* 3yr Unlimited Towing + Roadside
| Stock # | #226178P |
|---|---|
| Mileage | 180,249 |
| Engine | Detroit DD15 (505hp) |
| Trans | Detroit DT12 12 Spd |
2025 FREIGHTLINER PT126 Sleeper $142,900
* Upgraded Interior
* Factory Refrigerator
* Auxiliary HVAC
* Opti Idle
* Detroit Assurance Collision
* Lane Departure & Adaptive Cruise
* 4yr, 500k EW4
| Stock # | #226177P |
|---|---|
| Mileage | 171,523 |
| Cab Style | Raised Roof |
| Engine | Detroit DD15 (505hp) |
| Trans | Detroit DT12 12 Spd |
2025 FREIGHTLINER PT126SLP Sleeper $144,900
* Upgraded Interior
* Factory Refrigerator
* Auxiliary HVAC
* Opti Idle
* Detroit Assurance Collision
* Lane Departure & Adaptive Cruise
* 4yr, 500k EW4
* 3yr, 350k TC4
* 3yr Unlimited Towing + Roadside
| Stock # | #226176P |
|---|---|
| Mileage | 167,315 |
| Engine | Detroit DD15 (505hp) |
| Trans | Detroit DT12 12 Spd |
2019 FREIGHTLINER CASCADIA 126 Sleeper $38,900
Check out this dependable 2019 Freightliner Cascadia 126, built for reliability, efficiency, and driver comfort. Powered by the proven Detroit DD15 engine and paired with a durable 10-speed manual transmission, this truck delivers strong performance,...
| Stock # | #1510 |
|---|---|
| Mileage | 710,340 |
| Cab Style | Mid Roof |
| Engine | Detroit DD15 (505hp) |
| Trans | Eaton 10 Spd Manual |
| Wheelbase | 225" |
| Axle Type | Tandem |
| Suspension | Air Ride |
2021 FREIGHTLINER CASCADIA 126 Sleeper $54,900
Take a look at this 2021 Freightliner Cascadia 126, built for power, efficiency, and dependable long-haul performance. Equipped with the highly sought-after Detroit DD15 engine rated at 505 HP, this truck delivers impressive pulling power, excellent ...
| Stock # | #4066 |
|---|---|
| Mileage | 522,130 |
| Cab Style | Mid Roof |
| Engine | Detroit DD15 (505hp) |
| Trans | Eaton 10 Spd Manual |
| Wheelbase | 225" |
| Axle Type | Tandem |
| Suspension | Air Ride |
2022 FREIGHTLINER Cascadia Sleeper $72,900
| Stock # | #226154P |
|---|---|
| Mileage | 462,515 |
| Cab Style | Raised Roof |
| Engine | Detroit DD15 (455hp) |
| Trans | Detroit DT12 12 Spd |
2022 FREIGHTLINER Cascadia Sleeper $72,900
| Stock # | #226155P |
|---|---|
| Mileage | 464,950 |
| Cab Style | Raised Roof |
| Engine | Detroit DD15 (400hp) |
| Trans | Detroit DT12 12 Spd |
2019 FREIGHTLINER Cascadia Sleeper Call For Price
2019 Freightliner Cascadia Midroof XT, Detroit DD13 450hp, DT12-Automatic, Engine Brake, A/C, Heat, Cruise Control, Power Windows, Power Locks, Interaxle Lock, 72 in Mid Roof Sleeper Cab, Bunk Beds, ThermoKing APU, 240" WB, Air Ride Suspension, Alumi...
| Stock # | #3411 |
|---|---|
| Mileage | 441,000 |
| Cab Style | Mid Roof Xt |
| Engine | Detroit DD13 (450hp) |
| Trans | Detroit DT12 12 Spd Auto |
| Wheelbase | 240" |
| Axle Type | Tandem 12000 F / 40000 R |
| Suspension | Air Ride |
2022 FREIGHTLINER Cascadia Sleeper $72,900
| Stock # | #226158P |
|---|---|
| Mileage | 475,343 |
| Trans | DT12 12 Spd |
2019 Freightliner CAS125-DC Daycab $27,990
2019 Freightliner Cascadia 125, Detroit engine, DD13, 455 horsepower, automatic transmissions. Unit has been owned and maintained by Miller Truck Leasing since new. Purchase with confidence. Looking for service after the sale? Miller Contract Mainte...
| Stock # | #696742 |
|---|---|
| Mileage | 429,852 |
| Cab Style | Day Cab |
| Engine | Detroit DD13 (435hp) |
| Eng Size | 12.8l |
| Trans | Detroit DT12-OA-1550 12 Spd Auto |
| Wheelbase | 180" |
| Axle Type | Tandem |
| Suspension | Airliner |
2020 Freightliner CASCADIA Daycab $47,990
2020 Freightliner Cascadia tandem axle day cab, Detroit engine, DD15, 505 horsepower, automatic transmission. Unit has been owned and maintained by Miller Truck Leasing since new. Purchase with confidence. Looking for service after the sale? Miller C...
| Stock # | #TR3610U |
|---|---|
| Mileage | 257,171 |
| Cab Style | Day Cab |
| Engine | Detroit DD15 |
| Eng Size | 14.8l |
| Trans | 12 Spd Auto |
2009 FREIGHTLINER Colombia Sleeper $17,900
2009 Freightliner Columbia – Detroit Series 60 515HP – 13-Speed Manual
Strong-running and road-ready 2009 Freightliner Columbia powered by the dependable Detroit Series 60 rated at 515 horsepower and paired with a 13-speed manual transmission....
| Stock # | #9530 |
|---|---|
| Mileage | 1,483,813 |
| Cab Style | Aerodyne |
| Engine | Detroit Series 60 (515hp) |
| Trans | Eaton-Fuller 13 Spd Manual |
| Wheelbase | 242" |
| Axle Type | Tandem 12000 F / 40000 R |
2022 FREIGHTLINER CASCADIA 126 Sleeper Call For Price
Check out this 2022 Freightliner Cascadia 126, a late-model truck built for efficiency, reliability, and driver comfort. Powered by the dependable Detroit DD15 engine and paired with the smooth, fuel-efficient DT12 automatic transmission, this truck ...
| Stock # | #8507 |
|---|---|
| Mileage | 600,263 |
| Cab Style | Double Bunk |
| Engine | Detroit DD15 |
| Trans | Detroit DT12 12 Spd Auto |
| Wheelbase | 225" |
| Axle Type | Tandem |
| Suspension | Air Ride |
2022 FREIGHTLINER Cascadia Sleeper $72,900
| Stock # | #226156P |
|---|---|
| Mileage | 471,868 |
| Trans | Detroit DT12 12 Spd |
2019 FREIGHTLINER CASCADIA GLIDER Sleeper $47,999
| Stock # | #55 |
|---|---|
| Mileage | 957,145 |
| Engine | Detroit SERIES 60 12.7 (430hp) |
| Trans | Eaton-Fuller 13SPD 13 Spd Manual |
| Axle Type | Tandem |
| Suspension | Air Ride |
2019 FREIGHTLINER CASCADIA 116 Daycab $24,900
2019 Freightliner Cascadia 116 Day Cab for sale with 684K miles and powered by a reliable Detroit DD13 450 horsepower engine paired with a smooth shifting Detroit DT12 12 speed automatic transmission. This truck features a 12,000 lb front axle, 40,00...
| Stock # | #KN2835 |
|---|---|
| Mileage | 684,000 |
| Cab Style | Day Cab |
| Engine | Detroit DD13 (450hp) |
| Eng Size | 12.9 |
| Trans | Detroit DT12 12 Spd Auto |
| Wheelbase | 168" |
| Suspension | Air |
2016 FREIGHTLINER SD122 CORONADO Sleeper $29,900
2016 Freightliner 122SD Coronado sleeper truck for sale with a 70” mid roof sleeper, Detroit DD15 455 horsepower engine, and 9 speed manual transmission that can be converted to a 13 speed upon request. This truck has approximately 1 million miles ...
| Stock # | #GT2641 |
|---|---|
| Mileage | 1,000,000 |
| Cab Style | Mid Roof |
| Engine | Detroit DD15 (455hp) |
| Eng Size | 14.9 |
| Trans | Eaton-Fuller 9 SPEED MANUAL 9 Spd Manual |
| Wheelbase | 244" |
| Axle Type | Tandem 13300 F / 40000 R |
| Suspension | Air |
2021 FREIGHTLINER Cascadia Sleeper $44,900
2021 Freightliner Cascadia 126 Sleeper – Double Bunk | DD15 475HP | DT12 Automatic | Fleet Maintained This 2021 Freightliner Cascadia 126 Sleeper is built for reliability, efficiency, and long-haul performance. Equipped with the trusted Detroit DD1...
| Stock # | #1328 |
|---|---|
| Mileage | 624,850 |
| Engine | Detroit DD15 (475hp) |
| Trans | Detroit 12 Spd Auto |
| Wheelbase | 233" |
| Suspension | Air Ride |
2021 FREIGHTLINER Cascadia Sleeper Call For Price
2021 Freightliner Cascadia 126 Sleeper – Double Bunk | DD15 475HP | DT12 Automatic | Fleet Maintained This 2021 Freightliner Cascadia 126 Sleeper is built for reliability, efficiency, and long-haul performance. Equipped with the trusted Detroit DD1...
| Stock # | #1335 |
|---|---|
| Mileage | 658,870 |
| Engine | Detroit DD15 (475hp) |
| Trans | Detroit 12 Spd Auto |
| Wheelbase | 233" |
| Suspension | Air Ride |





















