freightliner cascadia-126 Sleepers For Sale
All Trucks | Sleepers | freightliner Sleepers | freightliner cascadia-126 Sleepers
2019 FREIGHTLINER Cascadia 126 Sleeper $37,900
2019 Freightliner Cascadia 126 Daycab – DD13 470HP – 12-Speed Automated Looking for a dependable, fuel-efficient workhorse? This 2019 Freightliner Cascadia 126 Daycab is built to perform and designed with driver comfort and operational efficiency...
| Stock # | #8901 |
|---|---|
| Mileage | 490,355 |
| Engine | Detroit DD13 (470hp) |
| Trans | Detroit 12 Spd Auto |
| Wheelbase | 180" |
| Suspension | Air Ride |
2019 FREIGHTLINER CASCADIA 126 Sleeper $38,900
Check out this dependable 2019 Freightliner Cascadia 126, built for reliability, efficiency, and driver comfort. Powered by the proven Detroit DD15 engine and paired with a durable 10-speed manual transmission, this truck delivers strong performance,...
| Stock # | #1510 |
|---|---|
| Mileage | 710,340 |
| Cab Style | Mid Roof |
| Engine | Detroit DD15 (505hp) |
| Trans | Eaton 10 Spd Manual |
| Wheelbase | 225" |
| Axle Type | Tandem |
| Suspension | Air Ride |
2021 FREIGHTLINER CASCADIA 126 Sleeper $54,900
Take a look at this 2021 Freightliner Cascadia 126, built for power, efficiency, and dependable long-haul performance. Equipped with the highly sought-after Detroit DD15 engine rated at 505 HP, this truck delivers impressive pulling power, excellent ...
| Stock # | #4066 |
|---|---|
| Mileage | 522,130 |
| Cab Style | Mid Roof |
| Engine | Detroit DD15 (505hp) |
| Trans | Eaton 10 Spd Manual |
| Wheelbase | 225" |
| Axle Type | Tandem |
| Suspension | Air Ride |
2022 FREIGHTLINER CASCADIA 126 Sleeper Call For Price
Check out this 2022 Freightliner Cascadia 126, a late-model truck built for efficiency, reliability, and driver comfort. Powered by the dependable Detroit DD15 engine and paired with the smooth, fuel-efficient DT12 automatic transmission, this truck ...
| Stock # | #8507 |
|---|---|
| Mileage | 600,263 |
| Cab Style | Double Bunk |
| Engine | Detroit DD15 |
| Trans | Detroit DT12 12 Spd Auto |
| Wheelbase | 225" |
| Axle Type | Tandem |
| Suspension | Air Ride |
2021 FREIGHTLINER CASCADIA 126 Sleeper $42,900
For Sale: 2021 Freightliner Cascadia – Fleet Maintained, Highway Ready
This 2021 Freightliner Cascadia 126 is a fuel-efficient, late-model highway truck built for reliability, comfort, and performance. Powered by the trusted 455HP Detroit DD15 a...
| Stock # | #5534 |
|---|---|
| Mileage | 682,689 |
| Cab Style | Double Bunk |
| Engine | Detroit DD15 (455hp) |
| Trans | Detroit DT12 12 Spd Auto |
| Wheelbase | 229" |
| Axle Type | Tandem |
| Suspension | Air Ride |
2022 FREIGHTLINER CASCADIA 126 Sleeper $53,900
Check out this 2022 Freightliner Cascadia 126, a late-model truck built for efficiency, reliability, and driver comfort. Powered by the dependable Detroit DD15 engine and paired with the smooth, fuel-efficient DT12 automatic transmission, this truck ...
| Stock # | #5309 |
|---|---|
| Mileage | 619,759 |
| Cab Style | Double Bunk |
| Engine | Detroit DD15 |
| Trans | Detroit DT12 12 Spd Auto |
| Wheelbase | 225" |
| Axle Type | Tandem |
| Suspension | Air Ride |
2020 FREIGHTLINER CASCADIA 126 Sleeper $29,900
Check out this 2020 Freightliner Cascadia 126, built for efficiency, reliability, and long-haul performance. Powered by the proven Detroit DD15 engine and paired with the smooth, fuel-efficient DT12 automatic transmission, this truck delivers consist...
| Stock # | #7289 |
|---|---|
| Mileage | 809,340 |
| Cab Style | Double Bunk |
| Engine | Detroit DD15 |
| Trans | Detroit DT12 12 Spd Auto |
| Wheelbase | 225" |
| Axle Type | Tandem |
| Suspension | Air Ride |
2020 FREIGHTLINER CASCADIA 126 Sleeper $34,900
Check out this 2020 Freightliner Cascadia 126, built for efficiency, reliability, and long-haul performance. Powered by the proven Detroit DD15 engine and paired with the smooth, fuel-efficient DT12 automatic transmission, this truck delivers consist...
| Stock # | #7399 |
|---|---|
| Mileage | 754,645 |
| Engine | Detroit DD15 (455hp) |
| Trans | Detroit DT12 12 Spd Auto |
| Wheelbase | 225" |
| Axle Type | Tandem |
| Suspension | Air Ride |
2022 FREIGHTLINER CASCADIA 126 Sleeper $69,900
Take your operation to the next level with this 2022 Freightliner Cascadia 126, a late-model truck built for maximum efficiency, comfort, and uptime. Powered by the proven Detroit DD15 engine rated at 455 HP and paired with the smooth-shifting DT12 a...
| Stock # | #2506 |
|---|---|
| Mileage | 473,054 |
| Engine | Detroit DD15 (455hp) |
| Trans | Detroit DT12 12 Spd Auto |
| Wheelbase | 227" |
| Axle Type | Tandem |
| Suspension | Air Ride |
2021 FREIGHTLINER CASCADIA 126 Sleeper $55,900
For Sale: 2021 Freightliner Cascadia – Fleet Maintained, Highway Ready
This 2021 Freightliner Cascadia 126 is a fuel-efficient, late-model highway truck built for reliability, comfort, and performance. Powered by the trusted 455HP Detroit DD15 a...
| Stock # | #2336 |
|---|---|
| Mileage | 486,253 |
| Cab Style | Double Bunk |
| Engine | Detroit DD15 (455hp) |
| Trans | Detroit DT12 12 Spd Auto |
| Wheelbase | 269" |
| Axle Type | Tandem |
| Suspension | Air Ride |
2019 FREIGHTLINER CASCADIA 126 Sleeper $44,900
This 2019 Freightliner Cascadia 126 is a clean, low-mileage unit with only 465K miles and is ready to go straight to work. Powered by a reliable Detroit DD15 455HP engine paired with a smooth Detroit DT12 12-speed automatic transmission, this truck d...
| Stock # | #JY3207 |
|---|---|
| Mileage | 465,000 |
| Engine | Detroit DD15 (455hp) |
| Eng Size | 14.8l |
| Trans | Detroit DT12 12 Spd Auto |
| Wheelbase | 218" |
| Axle Type | Tandem 13300 F / 40000 R |
| Suspension | Air |
2021 FREIGHTLINER CASCADIA 126 Sleeper $54,900
For Sale: 2021 Freightliner Cascadia – Fleet Maintained, Highway Ready
This 2021 Freightliner Cascadia 126 is a fuel-efficient, late-model highway truck built for reliability, comfort, and performance. Powered by the trusted 455HP Detroit DD15 a...
| Stock # | #2334 |
|---|---|
| Mileage | 566,415 |
| Cab Style | Double Bunk |
| Engine | Detroit DD15 (455hp) |
| Trans | Detroit DT12 12 Spd Auto |
| Wheelbase | 269" |
| Axle Type | Tandem |
2020 FREIGHTLINER CASCADIA 126 Sleeper $49,900
For Sale: 2020 Freightliner Cascadia – Fleet Maintained, Highway Ready
This 2020 Freightliner Cascadia 126 is a fuel-efficient, late-model highway truck built for reliability, comfort, and performance. Powered by the trusted 450HP Cummins X15 an...
| Stock # | #3483 |
|---|---|
| Mileage | 583,930 |
| Cab Style | Double Bunk |
| Engine | Cummins X15 (450hp) |
| Trans | Eaton Endurant 12 Spd Auto |
| Axle Type | Tri |
| Suspension | Air Ride |
2020 FREIGHTLINER CASCADIA 126 Sleeper $39,900
2 SISTER TRUCKS AVAILABLE! MILEAGE FROM 214K TO 514K PRICES FROM $37900 TO $49900. 2020 FREIGHTLINER CASCADIA 126 70" MID ROOF SLEEPER TRUCK WITH A DETROIT DD13 450HP ENGINE AND A DETROIT DT12 12 SPEED AUTOMATIC TRANSMISSION. EQUIPPED WITH A PTO SWIT...
| Stock # | #LW1648 |
|---|---|
| Mileage | 513,000 |
| Cab Style | Mid Roof |
| Engine | Detroit DD13 (450hp) |
| Eng Size | 12.9 |
| Trans | Detroit DT12 12 Spd |
| Wheelbase | 235" |
| Suspension | Air |















